Wednesday, September 26, 2018

September 29-30, 2018 - Schedule & Results


DOUBLE CHECK YOUR GAME TIMES AND LOCATIONS AS THERE HAVE BEEN CHANGES 
Last updated on Friday, 9/28/18 at 2:40pm

September 1, 2018 marks the start of the new season.  All teams will move up to their current ages/grades for the 2018-2019 season.  For more information click here for age eligibility rules.

IMPORTANT NOTE TO ALL COACHES, TEAM MANAGERS AND/OR DIRECTORS: 

We have done our best to accommodate team requests.  Due to the size of this one day tournament, it was impossible to accommodate every request for times and locations.  Paid requests (in order received) were given priority. We will not make any changes to the schedule unless there is an error that affects the integrity of the tournament.  For coaches who coach multiple teams, we did our best to allow enough travel time between gyms, if it was necessary to put your teams in different locations.

To make sure that we are all on the same page, be sure to check the schedule again on Friday, 9/28/18, at 3:00pm for possible revisions.

- LOCATIONS -
Alameda Point GymnasiumEmeryville Center of Community LifeFremont High School
1101 W. Red Line Ave.1170 47th St.4610 Foothill Blvd.
Alameda, CA 94501Emeryville, CA 94608Oakland, CA 94601

TEAMS BY DIVISIONS
TEAM NAMEDIVISION
Bella Vista Wildcats 10U ♀9U/10U Girls Division ♀
San Jose Spartans 10U ♀9U/10U Girls Division ♀
Team Elite 9U/10U ♀9U/10U Girls Division ♀
East Bay Elements 10U9U/10U Boys Grey Division
Payton’s Place 10U9U/10U Boys Grey Division
San Jose Spartans 10U9U/10U Boys Grey Division
Team Elite (Black) 9U9U/10U Boys Grey Division
Alameda Vipers (Coffey) 10U9U/10U Boys Red Division
Bay Area Wildcats (White) 10U9U/10U Boys Red Division
Team Elite (Yellow) 9U9U/10U Boys Red Division
Vallejo Generals 10U9U/10U Boys Red Division
Vision (Castro) 10U9U/10U Boys Red Division
Alameda Vipers (Cenidoza) 11U11U Boys Division
Alameda Vipers (Concepcion) 11U11U Boys Division
Alameda Vipers (Duenas) 11U11U Boys Division
Bay Area Eagles 11U11U Boys Division
East Bay Waves 11U11U Boys Division
Hayward Tigers 11U11U Boys Division
Team Elite (Black)11U11U Boys Division
Vallejo Generals 11U11U Boys Division
Alameda Vipers (Mintz) 12U12U Boys Division
Alameda Vipers (Moore) 12U12U Boys Division
Payton’s Place 12U12U Boys Division
Vision (Davis) 12U12U Boys Division
Alameda Vipers (Phillips) 11U/12U ♀11U/12U Girls Division ♀
Bay Area Eagles 11U ♀11U/12U Girls Division ♀
Golden City SF 11U ♀11U/12U Girls Division ♀
Team Elite 11U/12U ♀11U/12U Girls Division ♀
Vision (Robles) 11U/12U ♀11U/12U Girls Division ♀
Alameda Vipers (Rolley) 13U13U Boys Grey Division
Bay Area Rebels 12U/13U13U Boys Grey Division
Nothing But Net 13U13U Boys Grey Division
San Jose Spartans 13U13U Boys Grey Division
T-Drizzle 13U13U Boys Grey Division
Team Elite (Blue) 13U13U Boys Grey Division
Team Elite (White) 13U13U Boys Grey Division
Alameda Vipers (Rendle) 13U13U Boys Red Division
Alameda Vipers (Slez) 13U13U Boys Red Division
Bay Area Eagles 13U13U Boys Red Division
Golden City SF (Pazos) 13U13U Boys Red Division
Team Layup (Teran) 13U13U Boys Red Division
Vallejo Generals 13U13U Boys Red Division
Team Arsenal 13U13U Boys Black Division
Team Elite (Yellow) 13U13U Boys Black Division
Vision (Torres) 13U13U Boys Black Division
Alameda Vipers (Giolkaris) 13U/14U ♀13U/14U Girls Division ♀
Bay Area Renegades 13U ♀13U/14U Girls Division ♀
Golden City SF (Quanico) 14U ♀13U/14U Girls Division ♀
Vision (Reed) 13U ♀13U/14U Girls Division ♀
Alameda Vipers (Davis) 14U14U Boys Grey Division
Island Ride 14U14U Boys Grey Division
Payton’s Place 14U14U Boys Grey Division
San Jose Spartans Gold 14U14U Boys Grey Division
San Jose Spartans Gray 14U14U Boys Grey Division
South County Hustle 14U14U Boys Grey Division
Team Elite (Yellow) 14U14U Boys Grey Division
Team Speights 14U14U Boys Grey Division
Team United 13U/14U14U Boys Grey Division
Albany Elite 14U14U Boys Red Division
Golden City SF 14U14U Boys Red Division
MH Wolverines (Ursal) 14U14U Boys Red Division
San Jose Spartans Black 14U14U Boys Red Division
Team Mercury 14U14U Boys Red Division
Vallejo Generals 14U14U Boys Red Division
Vision (Edwards) 14U14U Boys Red Division
East Bay Fury 15U15U Boys Division
SF WHPH 15U15U Boys Division
Team Speights 15U15U Boys Division
TriCity Elite 15U15U Boys Division
Vision (Castro) 15U15U Boys Division
Elevate (Clayton) 16U ♀JV Girls Division ♀
Golden City (Pazos) 16U ♀JV Girls Division ♀
Legacy Lady Survivors 16U ♀JV Girls Division ♀
SF Rebels 16U ♀JV Girls Division ♀
Bay Area Mambas 16UHigh School Boys Division
Payton’s Place 16UHigh School Boys Division
P-Town 16UHigh School Boys Division
Nothing But NetHigh School Boys Division
Vision (Manansala)High School Boys Division

It is the responsibility of the coach, team manager and/or director to recheck the schedule for revisions on Friday, 9/28/18, at 3:00pm


USE THE LINKS BELOW TO VIEW THE SCHEDULE *:
Last updated on Friday, 9/28/18 at 2:40pm

 USE THE LINK BELOW TO VIEW SCHEDULES BY DIVISIONS:

GAMES WILL BE UPDATED ONLINE AT THE CONCLUSION OF EACH GAME. 
CHECK THE SCHEDULE ON GAME DAY FOR RESULTS, UPDATED STANDINGS.

USE THE LINK BELOW TO VIEW THE MASTER SCHEDULE:
 
 Please make sure to arrive early (and on time) for your scheduled games to avoid the $100 forfeit fee. 


Home team is listed on the top (and/or left) of the schedule. 
Home team provides the game ball and wears the lighter colored uniforms. 
Home team sits to the left of the scoreboard. 




Coaches/Team Managers/Directors must inform your coaches, players & spectators to abide by our Code of Conduct.

If you have any questions, contact us at:
707-853-5658 / 510-485-4966

No comments:

Post a Comment